Храм во имя святого великомученика Георгия Победоносца в г. Чайковском.

Икона Божией Матери «Избавительница от бед».

Новости храма.

24 апреля в храм св. Вмч. Георгия Победоносца с крестным ходом прибыл особо почитаемый на Урале образ Божией Матери, именуемый «Избавительница от бед».

Перед святым образом настоятель храма иеромонах Михей (Вихлянцев) отслужил молебен с пением акафиста Пресвятой Богородице. Вместе с настоятелем и прихожанами молился казачий хор, сопровождающий икону в крестном ходу.

После соборной молитвы духовенство и верующие приложились к чудотворной иконе, ковчегу с мощами святых угодников Божиих и Кресту Господню (мощевику, в котором хранятся частицы мощей, таких святых как, св. Вмч. Георгий Победоносец, свт. Николай Чудотворец, и т.д.).

МОЛИТВЫ КО ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ.
«Избавительница от бед».

О Мати Божия, помоще наша и защито, присно буди нам избавительница, на Тя бо уповаем и всегда вседушно Тя призываем, умилосердися и помози, пожалей и избави, приклони ухо Твое и наша скорбныя и слезныя молитвы приими, и якоже хощеши успокой и обрадуй нас, любящих Твоего возлюбленнаго Сына, Ему же слава, честь и поклонение, со Отцем и Святым Духом, во веки веков. Аминь.

Тропарь, глас 4

Яко пресветлая звезда, просия божественными чудесы святой образ Твой, Избавительнице, лучами благодати и милосердия Твоего озарив в нощи скорбей сущих. Подаждь убо и нам, всеблагая Дево, избавление от бед, исцеление недугов душевных и телесных, спасение и велию милость.

Кондак, глас 8

Ко иконе Твоей, Пресвятая Госпоже, бедствовавший с верою притекше, заступлением Твоим избавишася от злых, но, яко Мати Христа Бога, и нас свободи от лютых обстояний, временных и вечных, да зовем Ти: радуйся, Избавительнице наша от всех бед.

Перейти к верхней панели